هدفون‌ و هندزفری

 

در سال 1979 درست زمانی که سونی واکمن های خود را عرضه کرد تحول عظیمی در خصوی طراحی هدفون‌ها شکل گرفت. این هدفون با جک  3.5 میلی متری وزن سبکی داشت، آن زمان در بین کاربران بسیار محبوب شد.

امکان برخورداری از موسیقی در مکان‌های گوناگون باعث شد که هندزفری نیز به عنوان یکی از لوازم‌های مهم در دنیای تکنولوژی به حساب آید. هر فردی که دارای یک گوشی و هندزفری باشد به راحتی نیز میتواند فضایی خصوصی را برای خود ایجاد کند.

در دهه 1890 در جریان جنگ‌های جهانی اول و دوم از هدستی سیمی، آن هم تنها برای یک گوش برای ایجادارتباط بهتر و سریعتر میان سربازان و فرماندهان استفاده میشد.

در سال 1895 با ساخت هدفونی ب نام الکتروفون توانستند موسیقی زنده را به کمک تکنولوژی سوئیچ برد برای مدت 2 ساعت از مرکز تئاتر لندن یا سایر سالن‌های موسیقی به خانه‌ها بیاورند.

هندزفری بلوتوث beats G15

تفاوت هدفون، هدست و هندزفری

همگی از یک خانواده هستند که هر سه در زمینه شنیداری مشابه یکدیگر هستند اما تفاوت های کلیدی نیز دارند.

اگر شما قصد خرید چنین وسایلی را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید

هدست

هدست درواقع هدفونی است مجهز به میکروفون با کیفیت و ایده آل برای برقراری ارتباط از طریق سرویس‌هایی چون اسکایپ و بازی‌های آنلاین

هدفون

به زبان ساده این دستگاه متشکل شده از دو بلندگوی ساده به هم متصل شده و در بالای سر قرار میگیرد.

این دستگاه به عنوان عایق شنوایی عمل میکنند و در هدفون‌های پیشرفته تر نویز را به حداقل میرساند.

هندزفری

برخلاف هدفون‌ها که بر روی گوش قرار میگرفتند در داخل گوش جای میگیرند و جایگزین بسیار خوبی برای هدفون‌ها هستند و با توجه به کاربرد آن اغلب ورزشکاران برای گوش دادن به موسیقی از آن استفاده میکنند.